Kapı Çeşitleri

Kapı Çeşitleri

Mekanların vazgeçilmez unsuru olan kapılarda bir çok çeşit mevcuttur.

Ahşap kapı modelleri ,Ahşap KapılarınÖzellikleri

Bulunduğumuz tüm kapalı mekanlardakarşımıza çıkabilecek ahşap kapı modelleri, çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Ahşap pencerelere oranla sadece estetik açıdan değil, kullanım kolaylıkları açısından da tercih oranı yüksektir. Buna göre özellikleevlerimizin iç kapılarının ahşap malzemeden olduğunu görmekteyiz.

Temel olarak baktığımızda ahşap kapı, mobilya kapı, masif kapı olarak duyduğumuz kapı çeşitleri doğal ağaç kerestelerinden sıyrılarak çeşidine mdf adı verilen kaplama malzemesi ile ortaya çıkan kapılardır. Estetik açıdan hoş görünüme sahip olan bu kapılar işçiliği de kaliteli şekilde yapılır ve tamamlayıcı parçaları ile uyumu sağlanırsa çok verimli bir hale gelir. Ahşap kapı ve özellikleri konusunda birçok değişik dizayn söz konusudur. Ahşap kapıları genel olarak ve tekniksel açıdan ikiye ayırabiliriz. Bu sınıflar tamamen ahşap keresteden üretilen doğal masif ahşap kapılar ve amerikan kapı da denilen panel kapılardır. Masif ahşap kapılar geçmişten günümüze kullanılan ve her bölümü ahşap malzemeden oluşan kapılar olarak yoğunluğu fazla ve genellikle daha ağırlardır. Ancak sağlık açısından diğer modellere göre daha az kimyasal maddeler içermeleri sayesinde daha sağlıklıdırlar.

Bunun yanında panel kapı modelleri içerisinde dolgu malzemeleri bulunmaktadır ve bunun üzerine yapılan kaplamalarla elde edilir ve kimyasal bir yapıya sahiptir. Bu yüzden sağlık açısından daha zararlı olmakla beraber fiziksel kolaylıkları ve ucuz maliyeti sebebiyle tercih oranları yüksektir. Camlı veya camsız olarak üretilebilirler. Masif ahşap kapılar hareket konusunda daha sınırlıdır ancak estetik açıdan daha çok işçilik gerektirmesine bağlı olarak daha hoş görünüme sahiptir. Bu detayların yanında kullanım alanı olarak sadece iç kapılar olarak değil dış kapılar olarak da ahşap malzemeli veya kaplamalı kapılar da kullanılabilmektedir. Günümüzde güvenlik ve ısı yalıtımı açısından çelik kapılar biraz daha öne geçse de özel kaplamalı olan modellerde ısı yalıtımını sağlamak mümkündür. Genellikle ceviz, meşe gibi ağaçlardan üretilen ahşap kapılarda masif yapılar dışında ağacın ham özelliklerinin etkisi pek görülmez. İşleme ve kendine has dokuları ile diğer malzemelerden fark yaratan ahşap kapılar bu açıdan marangozluk ve kerestecilik faaliyetlerinin temelinde yer alırlar.

Yana Kayar Kapı

Teknolojinin bize sunduğu konforlu ürünlerden bir tanesi olan ve oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan otomatik yana kayar kapılar başta siteler olmak üzere; villa, konut, fabrika, çeşitli dallarda hizmet veren sektör binaları ve apartmanlarda büyük kolaylık ve güvenliği sağlamaktadır. Otomasyon sistemli çalışan, elektrik kesintisi yada sistemde meydana gelen arızalar neticesinde manuel olarak da kullanılan yana kayar kapı modelleri uzaktan kumanda yada güvenli kulübelerinde bulunan butonlar ile çalışan kapı sistemleridir. Güvenliğin öncelikli olduğu yapılarda giriş çıkışları kontrol edebilmenin en etkin yöntemlerinden olan ve ebat şekil sınırlaması bulunmayan bu ürünler, firmamız tarafından da başarı ile üretilmekte ve montajları gerçekleştirilmektedir. Flaşör lamba ve emniyet fotoseli tertibatlarına sahip olan ve fonksiyonel bir kullanım olanağı sağlayan otomatik kapılar, konfor ve estetiği aynı anda sağlayan, bir o kadar da uzun ömürlü ve dayanıklı özellikler barındıran yeni nesil kapı uygulamalarıdır.

Fotoselli Kapı

Radarlı Kapı olarak da adlandırılan, giriş çıkışların yoğun olduğu alan ve sektörlerde kullanılan Fotoselli Kapı Çeşitleri, hiçbir emek ve çaba harcamaksızın sahip olduğu çip ve otomasyon sistemler sayesinde kendiliğinden açılıp kapanan, cam ve tamamen metal modelleri bulunan yeni nesil kapı çözümlerinden bir tanesidir.
Alışveriş merkezleri, finans kuruluşları, fabrika, market ve yoğun insan kalabalıklarının bulunduğu her türlü alanda sorunsuz, sessiz ve yüksek performans ile gün boyu kusursuz bir insan trafiği akışını sağlayan bu uygulamalar, zarif tasarımları ve şık görünümleri ile de büyük beğeni toplar. Bunun yanı sıra yaz ve kış aylarında hızlı hareket etmesi neticesinde soğuk ve sıcak dengesini korumada oldukça etkili olan yaz aylarında sıcağın içeri girmesine, klimaların soğuttuğu ortamın ısınmasına engel teşkil eden bu ürünler kış aylarında da tam tersi bir enerji tasarrufu sağlar.
Tamamen otomasyon bir tekniğe sahip olan ancak bazı özel durumlarda dilerseniz içinde yada dış tarafında bulunan radarları çıkartarak otomatik sistemi iptal etme şansını da tanıyan, güvenliğin önemli, giriş çıkışların mutlaka kontrol altında olması gerektiği, hastane ameliyathaneleri, finans kuruluşlarının yada şirketlerin yönetim katlarında şifre paneli yada proksimit kartların kullanılarak giriş çıkış yaptığı kapıların ise elle açılmasını mutlak surette engelleyen sisteme sahip olan Yana Kayar kapılar, pek çok avantajı aynı anda sağlar.

Kapı fiyatları

Fiyatlar Kullanılan ürün özelliklerine ve ebatlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda iletişim bilgilerimizi kullanarak veya şubelerimize gelerek bilgi alabilirsiniz. TADİLATTÜRK Olarak bu konuda sizlere hizmet vermekten onur duyarız.

Kapı İşleri İstanbul Kocaeli Gebze İletişim : 0262 644 69 09

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.